RAVENSBRUCK






Abeles Etel, Abeles Hermine, Abonyi Ruzena, Adamtschik Michael, Adler Anna, Adler Helene, Adler Irene, Adler Juliana, Adler Livia, Adler Maria, Albrecht Marie, Alexander Emmy, Almanova Ella, Althoff Hans, Alfhoff Hugo, Altmann Anna, Altmann Josefine, Altmann Marek, Altman Margit, Altmann Rosalia, Altmann Zoltan, Andre Karl, Andrikova Margita, Antschil Martha, Ardo Erna, Ardova Ruzena, Arendt Hedvig, Arendt Hedwig, Ariel Eugen, Asor Margit, Augustinova Barbora, Auslaender Elisabeth, Baeckerova Eva, Baeder Josef, Baer Amalia, Bahurinsky Dusan, Bajcura Andrej, Bajcura Fedor, Bajcura Jan, Bakonyova Edita, Balaz Paul, Baran Stefan, Bardesova Hedwiga, Bardos Ida, Barga Edith, Bataki Hilda, Bauer Melanie, Baumer Margit, Baumgarten Therese, Baumoehl Heinrich, Baumöhl Sigmund, Baumöhlova Marta, Baumoel Rosa, Baeder Irene, Bednar Paul, Bednarova Marta, Beer Malvine, Belli Jurai, Bendova Rozalie, Belanova Magdalena, Benicky Mikulas, Benjo Andrej, Berger Blanka, Berger Etel, Berger Fanny, Berger Josef, Bergmann Berta, Berkowitsch Josef, Bernatovic Jolan, Bernova Maria, Beskovits Maria, Betus Jan, Biasko Helene, Biederer Alice, Bielkova Flora, Bigos Jan, Binder Cerline, Birnbaum Berta, Bistjak Peter, Blasko Helene, Blau Elsa, Bleuer Gabriel, Bleuer Ladislav, Bloch Antonie, Blumgrund Alis, Blumstock Ludwiga, Bobik Johann, Bocekova Zuzana, Bodner Viola, Bogda Juraj, Boros Alexander, BorosuScherks Maria, Brand Nina, Brauer Margit, Braun Jolan, Braun Kaethe, Braun Mor, Braun Oskar, Braun Philip, Braunova Alica, Brichta Ivan, Brichta Rosa, Brody Martha, Brosmann Georg, Brosmann Johann, Broeder Rosa, Brozman Jan, Brubowsky Josef, Bruell Charlotte, Brunova Irena, Buhla Berta, Buchata Anton, Bunczel Ignatz, Bunzel Irene, Buriak Stefan, Burian Rosa, Bustin-Mueller Hedwiga, Buzikova Regina, Canziani Suzanna, Ceber Frantisek, Cisarova Gizela, Cizmarowic Desider, Clael Helene, Cohn Kaete, Cuper Andreas, Curiova Blanka, Czelenyova Judita, Dainkova Alexandra, Daksner Josef, Dalentschav Paul, Damas Elisabeth, Dancik Vasil, Danco Vasyl, Danek Konrad, Danzig Antonia, Daschd Andreas, Debreceni Josef, Denisow Alexander, Deutelbaum Blanka, Deutelbaum Etel, Deutsch Elisabeth, DevisuGromov Elisabeth, Diamant Hermine, Diamant Janka, Diamant Katharine, Dirnfeld Katharina, Dluhy Sebastian, Dobrawitzki Stefan, Dobrowski Andreas, Dobrowski Josef, Doles Frantisek, Dolinsky Josef, Donath Maria, Donner Adalbert, Drabik Andreas, Drechsler Helene, Drechsler Josefine, Drechsler Laura, Drevenak Jan, Dohanova z Vrboveho,Drong Jan, Droza Josef, Dsurik Alois, Dubez Michael, Dubnicka Gabriela, Dulin Andreas, Dvorsky Josef, Dyrcova Jarmila, Dzurko Andrej, Egyuet Johann, Ehrenstein Ella, Ehrlich Hedwig, Eichenbaum Eugen, Eichenbaum Tomas, Eisenberg Herta, Elfenbein Franz, Engel Anna, Engel Jana, Engelmann Regina, Englaender Anna, Englaenderova Cecilia, Erdely Ladislau, Erdely Peter, Erdey Rosa, Ertel Frantiska, Fabianova Elena, Fabianova Magda, Farbini Clemens, Farkasova Alzbeta, Fatol Michael, Feher Anna, Feher Josef, Feldmann Erna, Feldmann Mari, Ferderber Arthur, Ferderber Nikolaus, Fetschkanin Michael, Feuer Emilie, Ficek Karl, Fischel Janka , Fischer Helene, Fischer Juliane, Fischer Klara, Fischer Kornelia, Fischer Margarete, Fischer Rosa, Fischer Sidonie, Fischer Therese, Fischerova Viola, Fischerova Viera, Flack Irma, Flack Nelly, Flegner Jakob, Fleischhacker Elisabeth, Fleischhacker Rosa, Foeldvary Gisella, Folkmann Anna, Folkmanova Alzbeta, Fraenkel Mikulas, Fraenkel Magdalena, Fraenkl Rosa, Frankl Stefanie, Freireich-Goldstein K., Frey Heinrich, Friedetzky Heinrich, Fried-Kornhauser Gisella, Friedlaender Valerie, Friedmann Alexander, Friedmann Isaak, Friedmann Josef, Friedmann Karoline, Friedmann Paul, Fried-Meerlaender Marg., Fried Isidor, Fried Moritz, Fried Serina, Frisch Mathilde, Frkalova Magda, Frommer Irma, Fuchs Gertruda, Fuchs Regina, Fundarkova Margita, Furst Renee, Gabor Etel, Gajdos Maria, Gala Johann, Galet Etel, Gall Johann, Gandschala Johann, Ganovsky Stefan, Gansel Jurai, Gardosch Juraj, Gardosch Stefan, Gasparova Alzbeta, Geiger Jarmila, Geiger Margit, Geiger Therese, Gelb Gisella, Gemeiner Erna, Generzich Ella, Geroeffy Viola, Geschwandtner Bozena, Girmala Josef, Glas Irma, Glattstein Valerie, Glazner Ludwig, Glueck Jakob, Glueck Leontine, Glueck Mathilde, Godesch Johann, Gogal Nikolaus, Gogal Petro, Goldberger Sidi, Goldberger Therese, Goldberger Vera, Goldberger Wilhelm, Goldfinger Olga, Goldmann Arthur, Goldhammer Elsa, Goldmann Emanuel, Goldmann Erwin, Goldmann Etela, Goldmann-Kornhauser J., Goldmann Marie, Goldmann Susanne, Goldstein Arnim, Goldschein Josef, Goldstein Mizi, Goldstucker Rosa, Gottlieb Ewa, Gottlieb Olga, Graf Kamila, GransBlak Therese, Graus Alexander, Graus Philip, Graza Stefan, Greksa Paul, Grimmova Anecka, Grossberger Alexander, Gross Charlotte, Grossmann Elias, Grossmann Gertrude, Grossmann Lidia, Grossner Malvine, GrossWachtel Jolan, Grosswirt Jakob, Grotter Vojtech, Gruen Alexander, Gruen Desider, Gruen Eugen, Gruen Franz, Gruen Salomon, Gru-Enerml Johann, Gruenwald Leopold, Gruen Amalia, Gruen Priska, Gruenberger Sidonie, Gruenhut Berta, Gruenhut Franziska, Gruenmann Marie, Gruenwald Margit, Gulai Margit, Gurowitsch Josef, Gutmann Emanuel,Guttmannova Rozalia, Gyrmaty Irene, Haas Rosa, Haasova Berta, Haberfeld Hermine, Hadatsch Stanislav, Hadjary Karol, Hahl Janka, Hajduk Andrej, Halmos-Hartstein Ruzena, Hammer-Csillag Hild., Hanakova Edita, Hanecak Josef, Hanisko Franz, Hanisko Teodor, Hanko Johann, Harcarik Andrej, Hartmann Elisabeth, Hauptlorenz Alexandra, Hausmann Helene, Havasch Peter, Havasova Lilly, Hegerova Maria, Hegyi Ladislav, Hecht Magda, Hecht Margit, Heinicke August, Heitlinger Adele, Heitlingerova Etela, Hellinger Nelli, Hermann Andrej, Herschkovits Magdalene, Herskovits Henriette, Herz Ernst, Herz Friedric, Herz Georg, Herz Juraj, Herz Leo, Herzka Antonie, Herzka-Herz Irene, Herzl Emil, Herz-Elsner Elisabeth, HerzStein Margarete, Herzog Else, Herzog Janka, Heuberger Egon, Hibben Jan, Hirsch Elena, Hirschler Ella, Hirschler Hilde, HirschPopler Elena, Hlawatsch Josef, Hlopko Josef, Hoenigsberg Oskar, Hoferek Stanislav, Hoffmann Hermine, Holländer Ludwig, Holländerova Elza rod. Bratmannova, Egon Holländer, Holanova Ruzena, Hollaender Ludwig, Holli Adele, Horak Stefan, Horbal Peter, Horn Hermine, Horn Ilona, Horn Paula, Hornicak Stefan, Hornova Ruzena, Horvathova Marta, Hrabovecka Matilda, Hrbko Josef, Hritz Josef, Hudak Johann, Hudak Josef, Hudak Stefan, Hustjak Stefan, Huebsch Fanny, Idkowitsch Isidor, Immerglueck Egon, Ischtok Josef, Istok Junus, Jacko Jan, Jahoda Melanie, Jakob Johann, Jakubovicova Rosa* , Jakubovicova Zuza, matka Jakubovicovej Zuzy, Jakubovic Marie, Jakubovits Karoline, Jakubowitz Gertrude, Jamickova Anna, Janitsch Paul, Janoskova Helena, Janoussecova Franz., Jaworski Andreas, Jelinkova Magda, Jeschenko Stefan, Jesenska Klara, Jewitcz Stefan, Joker Sidi, Joltschian Alexander, Joska Jan, Juriza Karl, Kalfuss Heinrich, Kaltmann Renee, Kamas Michael, Kanarenstein Adolf, Kapp Helene, Karafa Andrej, Karas Andreas, Karas Josef, Karas Ondrej, Kardian Hedwig, Kartai Etele, Kartschak Stefan, Katscher Ladislav, Katscher-Steimann Kar., Kaufmann Helene, Kaufmann Maria, Kawacz Michael, Keller Emilie, Keller Ferdinand, Keller Gisella, Kelerova Helena, Kemeny Margit, Kemeny Esther,Kemiz Isidor, Kermein Edith, Kirschler Ella, Kirschner Eugen, Kirz Etel, Kirz Erna, Kisler Siegfried, Kisz Genoey, Klacik Jan, Kladnij Josef, Kladny Kasimir, Klasik Jan, Klauber Ernst, Kleban Johann, Klein Adolf, Klein Amalia, Klein Belo, Klein Cecilia, Klein Eugen, Klein Ernst, Klein Gabriela, Klein Rosa, Klein-Fedor Juliana, Klein-Loewy Adelle, Kleinova Jolana, Kleinova Maria, Klein-Weinberger Janka, Kmapik Franz, Knap Michael, Knoepfelmacher Adele, Knoepf-Elmacher Frieda, Koeroes Julius, Koeroes Dawid, Kohn Eugen, Kohn Helena, Kohn Helene, Kohn Lina, Kohn Marcel F., Kohn-Roth Henriette, Kohn-Ziegler Antonie, Kollar Johann, Kolber Sonja, Koltai Margit, Koperdak Stefan, Kopp Eugen, Kopp Paul Georg, Kopunikkova Eva, Kordiak Juraj, Korinova Gabriela, Kornfall Gide, Kornfeld Rosa, Kornhauser Desider, Kornhauser Paul, Kosempel Johann, Koschej Desider, Kosik Ladislav, Kostrosova Margita, Kosourova Margita, Kotayova Terezia, Kotlarova Bozena, Kotlarova Margita, Kotora Stefan, Kotschisch Josef, Kovac Elisabeth, Kowacs Josef, Kowatsch Stefan, Kozertag Valentin, Kraft Leopold, Kramer Agnes, Kramer Blanka, Kramer Edith, Krawec Elias, Kraus Emma, Kraus Therese, Krejsa Johann, Kremer Flora, Kriser Anne-Marie, Kriser Else, Kropilak Eugen, Krupiak Franz, Krupitzka Rosalia, Kucuk Jan, Kuchel Aladar, Kufflerova Alzbeta, Kufflerova Rachel, Kulbak Jan, Kummer Julius, Kunvolvy Etel, Kupcova Jolana, Kostrosova Margita, Kupka Franz, Kurischko Michael, Kuruc Stefan, Kurzmann Isabella, Kusy Stefan, Lacko Jan, Lackner Gertrude, Lampel Johanna, Lampel Wilhelm, Landstein Helene, Lange Heinrich, Langerova-Karpfova Lujza, Langfelder Emma, Langer Arpad, Langdorf Jolan, Langfelder Elisabeth, Langerova Lazar Neti, Langerova-Plintovicova Margita, Lavrincova L., Lefkovitsova Alzbeta (Zuza), Lefkovits Ivan, Luchs Josef, Lichtenstein Helene, Lebowitsch Tibor, Ledner-Gross Anna, Lefkowitsch Eugen, Lefkowitsch Paul, Leichtag Mathilde, Leitner Janka, Leman Paul, Lengsfeld Elisabeth, Letiwanec Johann, Leuchter Anna, Lewy Georg, Lezer Pinkas, Lichtenstein Cornelia, Lichtmann Kamila, Lieblich Irma, Lipa Eva, Lipova Zuzana, Londan Charlotte, Loeffler Melanie, Loewy Maria, Loewidt Zlatica, Loewinger Mathilde, Loewy Edith, Loewy Ella, Loewy Maria, Loewy Valeria, Ludwig Josef, Lukacz Sabine, Lukatsch Andreas, Lukatsch Josef, Lumnitzer Karl, Maas Rosa, Machniewski Tadeusz, Machowa Bohumilla, Macoska Johann, Madzin Michael, Maekisch Stefan, Maitner Zoltan, Majersky Ladislau, Mako Andrej, Maltschan Andreas, Mandel Rosa, Mandel Seren, Mandl Katharina, Mann Bernard, Mann Emmerich, Maradyova Irma, Marekova Alzbeta, Marintschin Thomas, Maritschak Stefan, Marko Andreas, Marko Juraj, Markova Klara, Markowitz Juraj, Martinekova Helena, Mato Ondrej, Martinko Matheas, Martis Katharina, Mato Ondrej, Matuschek Martin, Matzner Dawid, Mayer Ruzena, Melnitschak Johann, Mermelstein Rosi, Mermelstein Viola, Mesaros Rudolf, Messinger Gisella, Michalowitsch Michael, Mika Ivan, Miko-Reisch Elvira, Mikulka Martin, Milchova Gertruda, Mischalik Paul, Mischkanin Josef, Mohrin Andreas, Monori Josef, Morgenbesser Emanuel, Morgenbesser-Erzeske Josefine, Morgenbesser walter, Moskovits Paula, Moskowits Adolf, Mueller Josef, Mueller Samuel, Mueler Valeria, Nagel Ludwig, Nagel Veronika, Nagelova Magdalena, Nagy Mikulas, Nawalanczky Johann, Nemec Grete, Nemova Ida, Neu Sofie, Neufeldova Anna, Neumann Adele, Neumann Helene, Neumann Lina, Neumann Margarete, Neumann-Pasternak R., Neumann Theodor, Neumannova Margarete, Neuwirth Olga, Nezvalova Hedviga, Ninaiova Pavlina, Nisiuk Matej, Novolanyova Irena, Offenberge Lenke, Offenberg-Silbiger I., Olejar Wawrinec, Olejcik Juraj, Olejnik Johann, Olsanska Dorota, Ondertschin Paul, Ondik Josef, Ordortschak Stefan, Ordortschak Wojtiech, Ornstein Ludwig, Orovan Elsbeta, Oruschinski Ladislav, Palatova Frantiska, Panov Olga, Panovova Emma, Papecz Andree, Parajkova Anna, Paternak Zigmund, PavlikovaKatarina, Pecena Frantischke, Peregrin Maria, Perlroth Armin, Peter Ilka, Petik Ladislau, Peti-Kokoknai Alzbeta, Petrigac Josef, Petrikova Anna, Petruf Josef, Petruf Michal, Petrula Johann, Petrula Juraj, Pichler Rosa, Pick Katrin, Pisar Michael, Piwarnitsche Michael, Piwowarnik Andreas, Placyk Jan, Platschek Emanuel, Platzner Gisella, Plesa Maria, Pless Erna, Plesz-Pusztaszanta Maria, Poetsch Suzanna, Polak Anna, Pollak Rosa, Pollitzer Ottokar, Pollitzer Ella, Portonikowa Sofia, Poschewka Andrej, Pottan Josef, Pozloznikova Sofia, Prager Rosa, Priehradny Aladar, Prinz Beatrice, Mudr. Popperova Lili, Priputen Anton, Prokop Maria, Prokoptschak Pavel, Proppa Adele, Proppa Friederike, Prosak Josef, Prosnitz Hanna, Prosnitz Lili, Quastler Gisella, Rab Henriette, Radwanyi Aristid, Ragita Desider, Rakos Vera, Rakos-Zinner Barbara, Rath Elsa, Rath Etel, Ratz Gisella, Rauchwerger Eugenie, Rauchwerger Gisella, Rauchwerger Helene, Reder Hermine, Reder Olga, Redlich Emma, Rednar Johann, Regec Josef, Reich Julia, Reich Lenka, Reicher Klari, Reichsberg Ludwig, Reichsfeld Blanka, Reichsfeld Josefine, Reier Maria, Reif Charlotte, Reiss Maria, Reiss Paula, Reiss-Herzka Ewa, Reisz Jakob, Renyi Jolan, Repaschan Johann, Repaschsky Stefan, Repasky Josef, Repko Anton, Retzer Sidonia, Richnavsky Johann, Rigas Franz, Ring Else, Ritter Emilie, Ritter Katharina, Rohs Fanny, Rokat Berta, Romanek Jan, Ronska Alica, Rosbak Marika, Rosenberg Alfred, Rosenberg Belo, Rosenfeld Berta, Rosenfeld Etel, Rosenfeld Julia, Rosenzweig Bronislav, Rosenzweig Max, Rosgony Mathilde, Rosner Scheindel, Roth Barbara, Roth Ida, Roth Rosa, Rothova Erna, Rubovits Grete, Ruda Alex, Ruda Gabriel, Rudolfer Leonora, Rybakova Terezia, Rybowitsch Stefan, Sacher Viktor, Sadyk Josef, Sailer Elisabeth, Salamon Alexander, Salamon Juraj,Salle Olga, Salomon Katarina, Salzberger Alice, Salzberger Irma, Samet Sari, Saraka Johann, Sark Michael, Sattler Eugen, Sawatzki Michael, Schaar Alfred, Schaechter Emil, Scharz Isidor, Schatz Ilse, Schein Anna, Schesal Miloslaw, Schickova-Tauberova Alzbeta, Schiff Else, Schifra Johann, Schimeck Andreas, Schimek Katharina, Schimonek Jan, Schkulteti Imrich, Schlesinger Amalia, Schlesinger Berta, Schlesinger Frida, Schlesinger Janette, Schlesinger Janka, Schlesinger Luise, Schlessinger-Brichta, Schlessinger Hermine, Schlessinger Jeanette, Schloss Heinrich, Schloss Salomon, Schlossova-Fischerova Vera, Schmotzer Johann, Schmotzer Johann, Schoen Viliam, Schoenberg Adalbert, Schonfehr Josef, Schoenfeld Cecilie, Schpalda Stefan, Schramko Andreas, Schrecker Olga, Schubert Kamilla, Schubert-Schwarz Margit, Schulz Anna, Schwalbova Margita, Schwarcz Ernest, Schwarz-Bustin Alsbeta, Schwarz Eugen, Schwarz Gisella, Schwarz Ida, Schwarz Josefine, Schwarz Pavel, Schwarz Serene, Schweduk Ladislav, Schwitzer Alice, Schwitzer Anna, Schwitzer Eva, Schwitzer Frieda, Schwitzer Irena, Secka Anna, Sedlak Karl, Seeman Josefa, Sefeyk Jan, Sefeyk Stefan, Seginak Michael, Segoey Helene, Seidner Laura, Selackova Margita, Serynek Antonie, Sidelko Bartolomej, Sidon Josefine, Sijka Peter, Silberstein Ervin, Siliova Margit, Simka Katarina, Singer Martha, Singer Samuel, Sirota Stefan, Sitter Johann, Skal Irene, Skosir Maria, Skrabala Franz, Skrobal Maria, Skutatski Alexander, Slanco Andrej, Slechtycki Josef, Slomovits Elisabeth, Smidl Josef, Smutna Margita, Sniegon Alice, Sobel Emma, Sokolowitsch Vinzent, Soltes Adele, Sommerova Serena, Sotak Jan, Sova Dorothea, Sodi Alferd, Spiegel Frida, Spira Jolanda, Spira-Kleinhaendler H., Spirkova Klara, Spitz Johanna, Spitz Lina, Spitzer Ester, Spitzer Janka, Spivakova Bozena, Sralik Andreas, Sramkova Alzbeta, Stahl Filip, Stancikova Anna, Stanko Michael, Starkova Alzbeta, Starkova Gerta, Stein Elisabeth , Stein Fany, Stein Gizella, Steiner-Friedmann Ir., Steiner Jolan, Steiner Sarolta, Steinmuller Otilie, Sterk Rosalie, Stern Desider, Stern Gisella, Stern Israel, Stern Stefanie, Sternova Blanka, Storkova Gerta, Stotter Hermine, Strasser Elisabeth, Strassmanova Frantiska, Strelecka Zuzana, Strelinger Therese, Suchij Andrej, Sucicki Rosa, Suran Charlotte, Suran Vera, Surchin Jakob, Surchin Stefan, Surko Andreas, Suess Helga, Sueszova-Zemanova Viera, Sussova Lydia, Szabo Kamilla, Szabova Sonja, Szekely Andreas, Szekely Herta, Szekely Olga, Szekely Valerie, Szewczykova Anna, Szuessmann Josefine, Tallova Edita, Tandlich Alexander, Tandlich Desider, Tandlich Tibor, Tandlich Zoltan, Tar Leopold, Tatarko Johann, Taub Wladislav, Tauberova Ilma, Tausing Ibolya, Tebus Johann, Teich Ilse, Teich Margit, Teichner Etel, Teichner Ilona, Teichner Leopold, Tejbus Paul, Tejbusch Stefan, Teplanska Adele, Thonkova Alica, Tillner Maria, Tomascheff Helene, Toplar Edith, Tripe Zdenek, Trojann Josef, Tschehlarik Wendelin, Tschelep Stefan, Tschernak Ladislav, Tscherweniac Josef, Tschetschund Andre, Tschetschund Johann, Tschobej Stefan, Tschopik Josef, Tschuri Albert, Tumel Johann, Tummel Josef, Tyroler-Klein Elena, Uher Anton, Uhrin Andreas, Uhrin Andrej, Ulicny Josef, Uliczny Matej, Vadasz Berta, Vago Malvine, Vasar Bela , Vaschko Johann, Vicanova Viera, Vietro Andre, Vig Elisabeth, Vlacuhova Irena, Vlk Anton, Vorobjova Tereza, Vozarova Lea, Vygo Malvine, Wacland Andre, Wahrmann-Fraenkel Regina, Walko Emmerich, Wamos Seren, Wasitschkani Jan, Wechsler Regina, Wegh Markus, Weil Ester, Weinberger Blanka, Weinberger Gisella, Weinberger Josef, Weinberger Katharina, Weinberger Ladislav, Weinberger Netty, Weiner Etel, Weinwurmova Helena, Weiss Amanda, Weiss Antonia, Weiss Charlotte, Weiss Edith, Weiss Franziska, Weiss Katha, Weiss Lucie, Weiss Margit, Weiss Maria, Weiss Regine, Weiss Rosalia, Weiss Wilhelm, Weissberg Josef, Weissberger Ludwig, Weissmann-Klein Rozalia, Wenzel Juraj, Werner Helene, Werner Isabella, Werner Rosa, Wertheimer Katarina, Wichter Alexander, Wieder Magda, Wieder Rosa, Wiedermann Selma, Wiek Gisella, Wiener Emma, Wiesenberger Egon, Wiesenberger Eva, Wiesenberger Isaak, Wiesenberger Ladislav, Wieznerova Eva, Winczer Pavol, Wilhelm Tibor, Winczer Paul, Winczer Stefan, Winkler Robert, Winter Anna, Winterstein Wladislav, Wirgala Josef, Wohrisek Johann, Wolf Franciska, Wolfshorndl Eva, Worobjow Michael, Wranan Paul, Wrawetz Georg, Wulkan Paula, Zahonova Maria, Zanova Maria, Zaremba Julius, Zavadska Margita, Zigulich Anna, Zimmermann Katalia, Zinn Helene, Zinsler Bernhard, Zinsler Kurt, Zipser Samuel, Zobel Berta, Zobel Ladislau, Zubal Andreas, Zuckerkandl Leopold, Zuckerkandl Zoltan, Zwebner Maria.


Transkripcia mien v zozname vychadza z povodnych dokumentov:

a) zien uvedenych v dokumente "Mrtve zidovky do konce valky" ulozenom vo Vojenskom historickom archive v Prahe;
b) zien, muzov zidov a nezidov uvedenych v Zozname byvalych slovenskych vaznov v Ravensbrucku, ktori v roku 1996 este zili. Tento zoznam zostaveny E. Panovovou a G. Milchovou doplnuje dokument a) o 82 zien.
c) muzov uvedenych v Listine slovenskych zidov a nezidov v muzskom tabore (Archivum Glownej komisii badania... Warszava; KL Ravensbruck, Syn. 49 - 51)


Listiny neobsahuju uplne udaje, pretoze nemame:

a) mena zien a muzov, ktori prezili a nedozili sa roku 1996
b) mena zien a muzov, ktori prezili a neziju na Slovensku
c) mena zien a muzov, ktori nie su clenmi Zvazu protifasistickych bojovnikov a neboli sme schopne sa s nimi skontaktovat.
*) zastrelena pri nutenom pochode z Osviencimu po tom co zastala


 

Nové informácie pridané 12/2004:

dodatočné mená môžu byť nájdené na:

“Nominálnom zozname zomrelých PWs alebo Dpa”



Poznamka k interpukncii:

Prehlasovane samohlasky a,o,u v menach osob su v tomto zozname pisane ako ae, oe, ue.
Dlzne, makcene a hacky nie su uvedene.


Pripadne komentare, otazky a doplnky mozno zaslat na:

gardens@aloha.net